Otázky a odpovědi

Patch-It „Lázně v náplasti“ – často kladené dotazy

Co je dlouhé infračervené záření?

Detoxikační náplast Patch-It obsahuje přírodní přísadu, kterou je mandarinkovníkový dřevný ocet. Tato přísada vyzařuje dlouhé infračervené záření (FIR). Dlouhé infračervené záření je součástí elektromagnetického spektra od 5.6 do 1000 mikronů vlnové délky. Tento rozsah není lidskému oku viditelný, ale lze jej vidět pomocí speciální kamery, která převádí infračervené záření do viditelných barev. Slunce vyzařuje většinu své energie v infračerveném segmentu, a přestože tuto energii nevidíte, její účinky jistě cítíte. Naše tělo vyzařuje infračervenou energii přes kůži v rozsahu 3 až 50 mikronů. Infračervená energie proniká tkáněmi do hloubky přes jeden centimetr.

Proč mandarinkovníkové dřevo?

Dřevný ocet lze extrahovat z mnoha druhů dřeva. Nejběžnější je bambus, dub a cedr. Kromě metody extrakce, která výrazně ovlivňuje kvalitu, je důležitá také hladina organických kyselin, která se podle druhu dřeva liší. Detoxikační náplast Patch-It je unikátní tím, že jako zdroj octa používá mandarinkovníkové dřevo. Octový extrakt byl původně vyvinut jako zdravý nápoj a mandarinkovníkové dřevo má obsah organických kyselin asi 16 % (pro srovnání – bambus obvykle obsahuje kolem 6 % a dub a cedr asi 10 %).  

Jak detoxikační náplast Patch-It funguje?

Patch-It funguje dvojím způsobem – jednak stimulačně, a také absorpčně. V tradiční čínské medicíně má ocet zahřívací a vytahující schopnosti. Tato charakteristika přísady tak, jak se na ni dívá čínská medicína může být použita k porozumění dvojího účinku náplasti Patch-It. Vysvětluje to také ideu „lázní v náplasti“, kdy je očištění jedním z cílených druhotných přínosů. Patch-It nezmenšuje bolesti prostřednictvím tepla (jako v sauně). Nefunguje jako chilli náplasti nebo nápady založené na „hlubokém prohřátí“. Namísto toho náplast Patch-It používá dlouhé infračervené záření ke stimulaci reflexních bodů na chodidlech. Tímto způsobem podporuje cirkulaci v celém těle. Další účinky Patch-It byly vypozorovány při testech za použití termokamery. V tomto případě se používá specializovaný nástroj zvaný termograf, který umožňuje pozorování teplotních změn vyvolaných přítomností náplastí na chodidlech nohou. Detoxikační náplast Patch-It podporuje „samouzdravení“ zlepšením cirkulace. Patch-It neuzdravuje ani neléčí nic tím, že by dodávala aktivní látky do těla. Když se říznete a lékař ránu zašije, steh ránu neuzdravuje – vaše tělo se uzavře ránu a stehy jen dávají vašemu tělu čas na léčení. Svalové bolesti, které jsou důsledkem špatné cirkulace, ustoupí.

Jak Patch-It pomáhá k čištění vašeho těla?

Zlepšená cirkulace znamená lepší celkové pročišťování prostřednictvím obvyklých tělních cest, jako je pot nebo moč.
Tato „vytahovací“ vlastnost octa a tendence prášku v náplasti absorbovat tekutiny v tomto procesu pomáhá. Je nutno brát v potaz, že vzhledem k malé velikosti náplasti na ní zůstane jen malá část toho, co se z těla po jejím použití dostává ven.

Proč je náplast někdy vlhká a někdy ne?

Práškový materiál přitahuje vodu. Tímto způsobem funguje detoxikační náplast Patch-It na kůži jako „umyvadlo“. Pokud je na místě, kde je detoxikační náplast aplikována, přebytečná tekutina, nebo pokud je aplikována na chodidle, kde se koncentrují body jednotlivých meridiánů, pak bude náplast velmi pravděpodobně vlhká. Pokud je náplast Patch-It aplikována na kloub nebo místo, kde se přebytečná tekutina nezadržuje, pak zůstane prášek relativně suchý i po několika hodinách používání. Detoxikační náplast Patch-It účinkuje, ať je po použití suchá nebo mokrá. Patch-It hnědne, když je vlhká, díky změnám v prášku po kontaktu s vodou.

Pokud je náplast suchá, mohu ji použít znovu?

Ne. Jakmile byla detoxikační náplast jednou použita, bude mírně vlhká a z hygienických důvodů její opětovné použití nedoporučujeme.

Je detoxikační náplast Patch-It bezpečná?

Patch-It do vašeho těla nedodává nic transdermálně. Podporuje pouze funkce vašeho vlastního těla a v tomto ohledu je detoxikační náplast bezpečná k užití. Prášek je mírně kyselý, ale ne více, než je přirozená kyselost vaší pokožky. Detoxikační náplast Patch-It byla nezávisle testována, aby bylo zaručeno, že neobsahuje žádné těžké kovy, jako je olovo nebo rtuť.

PoužiI jsem detoxikační náplast a mé klouby bolí ještě víc! Proč tomu tak je?

Jedná se pravděpodobně o „uzdravovací krizi“. Uživatelé, kterým se to stane, mají pravděpodobně chronické nebo „staré“ potíže. Stimulace reflexních bodů a s tím spojená zdravá cirkulace podporuje tělo v jeho přirozených uzdravujících procesech. Je pravděpodobné, že takoví uživatelé zjistí, že tento nepříjemný pocit lze snést a po několika dnech používání detoxikační náplasti vymizí. Další způsob, jakým lze na případnou bolest nahlížet, je jako v případě lidí, kteří zkusili akupresuru chodidel. Během masáže pociťují silnou bolest, ale poté dochází k uzdravování. Používejte detoxikační náplasti Patch-It pár dalších dnů a nepříjemný pocit se zmírní nebo úplně vymizí. Pokud byste i přesto měli nějaké pochybnosti, prodiskutujte je se svým lékařem.

Jak v detoxikační náplasti účinkuje „nano“ turmalín a zelený čaj?

Turmalín je v alternativní medicíně ceněn jako léčebný krystal a našel použití v mnoha zdravotních produktech, jako je například funkční textilie pro výrobu funkčních oděvů. Detoxikační náplast Patch-It je první produkt svého druhu na světě, který ve svých náplastech používá „nano“ turmalín. „Nano“ částice je velmi malá a toto zmenšení v důsledku zvětšuje povrchovou plochu krystalu. Z toho důvodu, přestože je obsah turmalínu v Patch-It relativně malý, jeho efekt je podpořen tímto formátem. Zelený čaj má vysoký obsah polyfenolů (což je typ zdraví prospěšných bioflavonidů) a je přidáván jako antioxidant, který navíc ochraňuje pokožku, když je vlhká.

Circulation Patch-It obsahuje mentol, který je známý svým přínosem pro zdravou cirkulaci a je ideální pro unavená, bolestivá a těžká chodidla a nohy.  Circulation Patch-It používá

TEL.: +420 604 222 592 | info@relaxnaplast.cz                   www.detoxikacninaplasti-patchit.cz